+48 22 350 65 04 biuro@q-ms.pl

Polityka prywatności aplikacji mobilnej QMS.Everywhere

QMS Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie wydawca aplikacji mobilnej QMS.Everywhere (dalej jako aplikacja mobilna) darzy swoich użytkowników szacunkiem i przykłada wielką wagę do respektowania praw im przysługujących, ze szczególnym uwzględnieniem prawa do ochrony prywatności. Dane użytkowników naszej aplikacji mobilnej, które gromadzimy pomagają nam dostosowywać aplikację mobilną, jej funkcjonalność i ergonomię do wciąż zmieniających się oczekiwań użytkowników. Między innymi w tym celu zbieramy i przetwarzamy niezbędne dane użytkowników. W celu dokładnego wyjaśnienia zasad i mechanizmów stosowanych przy gromadzeniu i przetwarzaniu Twoich danych stworzyliśmy niniejszą Politykę Prywatności.


QMS sp. z o. o. bez Twojej zgody nie zbiera danych osobowych, a wyłącznie dane nie posiadające takiego przymiotu, w szczególności dane demograficzne i dane dotyczące użytkowania aplikacji mobilnej. Zbieranie odbywa się, w zależności od rodzaju danych, z inicjatywy użytkownika lub automatycznie. Dane te nie identyfikują Twojej osoby ani nie pozwalają na jej identyfikację.


Jednym z rodzajów takich danych są dane geolokalizacyjne (tj. dane dotyczące położenia w przestrzeni). Geolokalizacja wykorzystywana przez aplikację jest procesem określania położenia Twojego urządzenia na Ziemi. Aplikacje, które wykorzystują geolokalizację, informują Cię o tym przy instalacji. Pozyskane dane są wykorzystywane w celu zaprezentowania Ci informacji dopasowanych do kontekstu lokalizacji oraz w użytkowanych systemach analitycznych w celach statystycznych. QMS sp. z o. o. nie śledzi ani nie zapamiętuje położenia użytkownika w czasie korzystania z aplikacji. Dane o położeniu pobierane są tylko wtedy, gdy wymaga tego skorzystanie z powiązanej z nimi funkcji.
Usługi geolokalizacyjne możesz całkowicie wyłączyć w ustawieniach swojego urządzenia. Wyłączenie funkcji geolokalizacyjnych uniemożliwia korzystanie z aplikacji mobilnej.


Dane zbierane automatycznie:
Podczas korzystania przez Ciebie z aplikacji mobilnej automatycznie zbierane są dane demograficzne. Statystyki użycia aplikacji, itp., dane te nie są danymi osobowymi i nie pozwalają na jednoznaczne zidentyfikowanie Twojej osoby.
W celu poprawy jakości świadczonych usług, QMS sp. z o. o. korzysta również z systemów do monitorowanie błędów aplikacji. W związku z powyższym, w przypadku wystąpienia błędu aplikacji, QMS sp. z o. o. może automatycznie zbierać również od Ciebie informacje dotyczące błędu aplikacji, w szczególności o stanie Twojego urządzenia w momencie wystąpienia błędu, identyfikacji Twojego urządzenia, fizycznej lokalizacji Twojego urządzenia w chwili wystąpienia błędu. Dane te nie będą miały charakteru danych osobowych.
Dodatkowo, w celu nawiązania z Tobą kontaktu w przypadku wystąpienia błędu aplikacji, QMS sp. z o. o. może poprosić Cię o podanie Twojego adresu e-mail.


Dane zbierane, gdy rezerwujesz wizytę:
Wyłącznie, gdy korzystasz z aplikacji mobilnej celem dokonania czynności umówienia wizyty w wybranej przez Ciebie placówce naszego Partnera, wymagać będziemy przekazania nam Twoich danych osobowych np.  imienia, nazwiska, adresu e-mail, numeru telefonu, numeru VIN pojazdu celem potwierdzenia Twojej tożsamości. Podanie tych danych nie jest obowiązkowe, lecz jest niezbędne do dokonania czynności umówienia wizyty. Dane te są usuwane natychmiast po ich wykorzystaniu.


Wykorzystywanie danych:
Dane zbierane automatycznie mogą być użyte do analizy zachowań użytkowników aplikacji mobilnej lub też do zbierania danych demograficznych o naszych użytkownikach, jak również celem udostępnienia określonych funkcjonalności (np. przy użyciu danych geolokalizacyjnych, o których mowa powyżej).


Dane zbierane w trakcie korespondencji pomiędzy Tobą a QMS sp. z o. o. będą wykorzystane wyłącznie w celu możliwie poprawnej, pełnej i sprawnej odpowiedzi na Twoje zapytanie.


W jaki sposób będziemy się z Tobą kontaktować?
Jeżeli podczas korzystania z aplikacji mobilnej wybrałeś dostępną opcję automatycznych powiadomień lub podobną, będziesz otrzymywać od nas wiadomości za pośrednictwem aplikacji mobilnej.


Sposoby zbierania danych:
QMS sp. z o. o. zbiera automatycznie dane dotyczące użytkowników aplikacji mobilnych przy użyciu zewnętrznego systemu analitycznego Google Analytics for Mobile, zgodnie z warunkami korzystania z tych narzędzi i zgodnie z ich politykami prywatności dostępnymi na odpowiednich stronach internetowych.


Zmiany Polityki Prywatności
Wraz z każdą zmianą, nowa wersja Polityki Prywatności będzie dostępna dla naszych użytkowników wraz ze stosownym komunikatem i będzie obowiązywała w nowym brzmieniu od dnia powiadomienia o jej zmianie poprzez jej udostępnienie w nowej treści Użytkownikowi aplikacji. Wszelkie zmiany będą odpowiednio wyróżnione przez pierwszych 30 dni od dnia wprowadzenia zmian.


Korzystanie w jakikolwiek sposób z aplikacji mobilnej, oznacza akceptację przez Użytkownika, zasad zawartych w niniejszej polityce prywatności.